Сарадња Уба и Модриче ПДФ Штампа
понедељак, 03 август 2009 13:58

Делегација општине Уб је данас у Модричи (Република Српска) постигла договор о сарадњи ове две општине у програму Прекограничне сарадње .

После више него срдачног и пријатељског дочека од стране господина Бојана Видића, заменика Начелника општине и Бранкице Поповић, начелника одељења за привреду, представници општинске управе Уба и јавних предузећа саставили су начелну листу пројеката којима ће се конкурисати код Европске комисије.

У току августа и септембра ове две општине и организације са њихове територије радиће заједнички на припреми пројекта индустријске зоне и рециклажног центра, а сарадња би требало да обухвати и опремање фонетских лабораторија у основним школама, ловни туризам, као и куповину опреме и аутобуса за културно-уметничка друштва.

Конкурс ће бити завршен 6. октобра, а уколико неки од пројеката задовољи високе критеријуме, партнерске општине и Европска комисија би почетком јануара 2010. године потписале уговоре о коришћењу финансијских средстава.

За следећу недељу планиран је долазак делегације из Модриче на састанак представницима свих убских организација које ће бити обухваћене овим програмом.