Споразум Колубаре и Општине ПДФ Штампа
уторак, 22 септембар 2009 10:20
Представници локалне самоуправе и Рударског басена „Колубара“ су, након интензивних преговора, постигли договор а у току недеље ће, потписати и уговор о финансирању инфраструктурних објеката на подручју општине Уб, у висини од 50 милиона динара. Средствима „Колубаре“, које општина убира по основу експлоатације угља на њеној територији, првенствено ће се финансирати објекти чија је градња започета.

До краја године, захваљујући поменутим средствима, требало би да буду настављени радови на водоводу у Каленићу и путу Паљуви – Виш. Део средстава биће уложен у побољшање електромреже у Шарбанама, улично осветљење села око угљенокопа (Радљево и Паљуви) и наставак изградње спортске хале на Убу.

Руководство Рударског басена „Колубара“ је, поред материјалне, општини Уб обећало и помоћ у раду грађевинских машина и материјалу, која се процењује на око шест милиона динара. Од опредељених 10.000 кубика шљунка, до сада су испоручена два, а „Колубара“ се обавезала да ће обезбедити и превоз материјала.