Одржана 21. седница општинског већа ПДФ Штампа
уторак, 15 септембар 2009 17:18

Општинско веће општине Уб 14. септембра 2009. године одржало је 21. седницу.

Веће је утврдило и доставило Скупштини општине Уб:

1. Закључак о утврђивању предлога Одлуке о усвајању Извештаја о ревизији финансијских извештаја за 2008. годину Комуналног јавног предузећа “Ђунис” из Уба.

Веће је из делокруга рада извршног органа:

- закључком дало одобрење за закључење уговора за реализацију јавне набавке:
  1. реконструкција водоводне мреже у Улици Саве Бојанића;
  2. реконструкција Улице Дринске дивизије и Улице Јосипа Мајера;
  3. транспорт шљунковитог материјала из РБ "Колубара" за пресипање локалних и некатегорисаних путева.

- закључком дало одобрење за спровођење јавне набавке:
  1. израда и постављање ограде на Градском гробљу у Убу, у дужини од 200 метара;
  2. постављања пропуста на каналима који су били предмет радова ЈВП ''Србија воде''  ВПЦ Сава –Дунав;
  3. изградња саобраћајница у Блоку 1- прилаз ''Хали спортова'';
  4. уређење градског гробља у Убу ''Вучијак''- изградња дренаже за ново гробље.

- закључком дало одобрење за исплату новчане помоћи (за четири захтева) на име дела накнаде штете проузроковане пожаром.

- разматрало и питања из области исплате новчане накнаде у поступцима повраћаја одузетог земљишта, образовања зоохигијенске службе.

- упутило на раматрање и одлучивање Управном одбору Фонда за рурални развој општине Уб захтев Удружења љубитеља воћа и поврћа ''Тамнава Уб'' из Совљака, одбило иницијативу за формирање нове (друге) месне заједнице у селу Гвозденовић.